Poetika – Portal Poetycki

Poezja, Wiersze, Proza, Piosenki

Subscribe to Poetika – Portal Poetycki
Technorati
del.icio.us
Lipiec-22-09

Chłopacy – piosenki

posted by Agnieszka

***
Działają już piosenki.Nowość zespół „Chłopacy”, warto posłuchać i namawiam do takiego małego kumoterstwa, głosujcie na nich podczas „Sopot Hit Festiwal”, zakwalifikowali się. Adam Drzewiecki od wielu laty zaprzyjaźniony ze mną muzyk i Wojciech Gulis, z którym miałam przyjemność pracować, są członkami tego zespołu.Otrzymałam materiał i publikuję na stronie. Muzycznie przypadnie do gustu z pewnością młodszym internautom, ale tekst aktualny dla każdego pokolenia.Poniżej co nie co o zespole i zapraszam do słuchania w dziale PIOSENKI. Agnieszka Battelli

Zespół Chłopacy powstał styczniu 2008r. w Krakowie. W skład zespołu wchodzą: Mateusz Mijal (wokal), Wojciech „Guma” Gulis (gitara basowa), Piotr Franczak (gitara elektryczna, akustyczna), Piotr Czerwiński (gitara elektryczna), Adam Drzewiecki (klawisze, lompy, programing) oraz Maciej „BenBen” Pichliński (perkusja).

Zagrali oni bowiem mnóstwo koncertów w całej Polsce, z każdym ciesząc się coraz większym uznaniem publiczności. Wielkim hitem okazała się również „Góraleczka” – piosenka autorstwa Mateusza, która przez 100 dni znajdowała się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Bielsko.

Pod koniec czerwca do stacji radiowych trafił pierwszy singiel zespołu zatytułowany „Wiara”. Z tą piosenką Chłopacy zakwalifikowali się na tegoroczny„Sopot Hit Festiwal”, organizowany przez telewizyjną Dwójkę i Radio Eska. 7-go sierpnia na deskach Opery Leśnej walczyć będą o statuetkę „Polskiego Hitu Lata 2009”.

Tags:

Add A Comment