Poetika – Portal Poetycki

Poezja, Wiersze, Proza, Piosenki

Subscribe to Poetika – Portal Poetycki
Technorati
del.icio.us
Luty-3-09

Kontakt

posted by battelli
Tags:
 1. Jan Szałowski Said,

  Podeślę trzy wiersze w wersji elektronicznej, ale nie wiem na jaki adres???
  Pozdrawiam
  Jan Szałowski

 2. Anna Kowalska Said,

  Agnieszko, z tej strony Ania Kowalska. Dzięki za to, że jest Twoja strona, ale, również nie wiem gdzie jest odnośnik do maila, do Ciebie. Pozdrowienia serdeczne Dla Ciebie i dla Wszystkich ,których spotykam na twojej stronie

 3. Jan Szałowski Said,

  Agnieszko, podaj info o moim spotkaniu poetyckim:
  BOK „Rondo” ul. Limanowskiego 166 – wtorek, 28 kwietnia 2009 o 18:00 …
  Wtedy odbędzie się promocja mojego arkusza „Miniatury”

 4. Ela Celejewska Said,

  Witam, strona bardzo mi się podoba i zrobię linka z moich blogów. Miło z Twojej strony, że publikujesz także wiersze innych. Chyba też zrobię specjalnego bloga na cudzą twórczośc i dołączę do mojego 15-blogowego Blogowiska. Pozdrawiam Cie serdecznie, Ela
  Ps. Też nie mogę znaleźć Twojego maila…

 5. Ela Celejewska Said,

  Jeszcze ja… przepraszam, że zaczęłam od razu na ‚ty”, ale w Australii jest taki zwyczaj, mowimy sobie na ogół na ty, z wyjątkami oczywiście. Nawet jak czekam w urzędzie, czy u lekarza,wywolują mnie nie po nazwisku, tylko Elizabeth. A poza tym, też jestem muzykiem, też piszę wiersze i prozę… W jakis sposób robimy coś podobnego, dlatego wybacz mi Agnieszko to „tykanie” od początku, ale myslę, że tak jest prościej. Pozdrawiam serdecznie, Ela z Australii

 6. Agnieszka Said,

  Bardzo się cieszę, a tak wszelkie parapetówki mamy z głowy,nawiasem mówiąc ich nie lubię. Zawsze możesz zostać tzw.”wirtualnym ” członkiem Grupy ,adres prześlę na maila. Ta sprawa z adresem to taka mała ochrona przed spamem. Cieszę się ,że poznałam bratnią duszę, która na kontynencie ,gdzie chodzą ” do góry nogami” robi coś podobnego. to naprawdę wielka radość. Także te miłe słowa fajnie słyszeć, bo strona funkcjonuje dopiero od 17 marca. Moi koledzy z Grupy piszą naprawdę sporo , a ponieważ Grupa Centauro nie ma tendencji do klasyfikacji poetów, wszyscy mogą w niej doskonalić swój warsztat, dlatego uważałam, że twórczość członków Centauro powinna się na stronie znaleźć. Chętnie umieszczę link Twojego bloga u siebie. Reszta na maila. Pozdrawiam Agnieszka:)

 7. Józef Komarewicz Said,

  GALAKTYKA

  TARNOWSKICH POETÓW I MALARZY

  ZDERZENIA 2009

  Święto Miasta Tarnowa

  Miejsce – Park Strzelecki, plener przed Restauracją „Wenecja”

  Termin – 6 czerwca 2009, godz.16

  Organizator:

  Firma Marketingowa „HEKTOR” Sp. z o.o.

  Współorganizatorzy:

  Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa

  Powiat Tarnowski

  Gminne Centrum Kultury w Żabnie

  Grupa Poetycka „Obserwatorium”

  Stowarzyszenie Autorów Polskich, Oddział w Tarnowie

  Sponsorzy:

  KSG Sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie

  Zespół Efektywnych Technik Obliczeniowych ZETO S.A.

  Restauracja „Wenecja Park” w Tarnowie,

  Firma „Hortar” w Tarnowie,

  Patronat medialny:

  Oficyna Wydawnicza „Hektor w Drodze”

  Gazeta Targowa eGALAKTYKA.pl

  Międzynarodowe Wirtualne Targi Internetowe eGALAKTYKA.pl

  Portal Aktywnych Europejczyków europae.pl

  W programie:

  FONTANNA POEZJI

  Wiersze na alejkach Parku Strzeleckiego czytają tarnowianie i zespół „Voices”.

  WERNISAŻ WYSTAWY PLENEROWEJ TARNOWSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW

  Artyści: Zuba Ben, Anna Śliwińska, Rodzina – Jagoda, Magda, Marek, Jacek Janiccy, Marek Niedojadło, Michał Poręba, Wojciech Ruszel.

  Gawędę okolicznościową Nr 691 wygłosi artysta grafik Jerzy Napieracz.

  Aranżacja wystawy: Krystyna Szaforz

  PREMIERA TOMIKU POEZJI „GALAKTYKA POETÓW”, GRUPY POETYCKIEJ „OBSERWATORIUM”

  Poeci czytają swoje wiersze: Anna Karecka, Lucyna Krupa, Jolanta Kwiek, Magdalena Lis, Maria Piec Łepkowska, Anna Szymańczuk, Helena Urbanik, Jerzy Barczyński, Władysław Bożek, Kazimierz Karwat, Józef Komarewicz, Stanisław Lis, Zbigniew Mirosławski, Mirosław Przybyła, Dariusz Strzelczyk, Andrzej Szczepański.

  WALKA KARNAWAŁU Z POSTEM

  W wykonaniu zespołów Centrum Kultury w Żabnie: Występują: Zespół muzyczny KOMARAŃCZE, w składzie: Kamil Patulski – perkusja, Krzysztof Wójcik – gitara, Piotr Niedojadło – klawisze, Krzysztof Grześkiewicz – śpiew, Marcin Grześkiewicz – gitara solowa, Bartek Lechowicz – instrumenty perkusyjne, Katarzyna Kołodziej – skrzypce.

  Zespół tańca nowoczesnego VOICES, choreografia Paweł Potempa. Zespoły folklorystyczne: „Bobrowianie” (pieśni Powiśla Dąbrowskiego), zespół dziecięcy: (pieśni rybałtowskie w transkrypcji Romana Brandstaettera). Degustacja produktu regionalnego: „ciasteczka rechotki”.

  LICYTACJA WIERSZY I OBRAZÓW

  Rozpoczęcie w dniu 6. maja 09r. o godz.16:00.

  Kontynuacja na Portalu Aktywnych Europejczyków europae.pl

  KONCERT ARTYSTÓW „PIWNICY POD BARANAMI

  W programie:

  DIABŁY, WIEDŹMY I PANNY NAIWNE

  Występują:

  Barbara Szczepańska Herman -„Judyta”

  Akompaniament – Tomasz Pierzchała

  Prowadzenie:

  Wojciech Markiewicz

 8. Agnieszka Said,

  Witamy Tarnowskich Poetów, myślami będziemy z Wami Pozdrawiam:)

 9. Jerzy Said,

  Prosimy o ortografię na odpowiednim poziomie.

 10. malgorzata malinowska Said,

  pozwolilam sobie przesłać do oceny link skromnego blogu Roberta Lesika-poety niepokornego,który jak twierdzi:- poezja siegnęła bruku.

 11. Agnieszka Said,

  Oczywiście z przyjemnością umieszczę link ( robertlesik.eblog.pl ) u siebie, niemniej na stronie, którą prowadzę wierszy nie oceniam. Nie czuję się do tego upoważniona .Jeśli się pojawiają komentarze to są to wypowiedzi osób zaglądających na stronę. Prowadząc stronę założyłam,że każdy odpowiada za to co pisze i na każdym etapie swojego rozwoju, ma taka osoba fanów swojej twórczości.Dlatego też strona nie ma wprowadzonej opcji głosowania na teksty, jest to miejsce li tylko służące propagowaniu twórczości, osób związanych z Grupą Literacką CENTAURO.

 12. Jerzy Said,

  A co się dzieje w kwestii Monologu? Czy będzie dalsza częśc?

 13. Agnieszka Said,

  Dziękuję za zainteresowanie, materiał „Monologu z moją Matką” jest w trakcie powstawania, niewątpliwie wymagać będzie jeszcze kilku korekt,ale w okresie letnim znajdzie się na stronie.Pozdrawiam Agnieszka Battelli

 14. Agnieszka Said,

  Miejski Dom Kultury oraz Towarzystwo im. Marii Konopnickiej informują o XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Mojej Ojczyźnie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie w terminie do 30 czerwca dwóch niepublikowanych dotąd utworów poetyckich o tematyce patriotycznej. Dokładne informacje znajdują się w regulaminie konkursu oraz na naszej stronie http://www.mdkprzedborz.cba.pl w zakładce KONKURSY FESTIWALE.
  Pozdrawiam
  Agnieszka
  MDK Przedbórz

 15. Patrycja Said,

  Witam serdecznie.
  Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizuje Międzynarodowy Konkurs Poezji romskiej im.Papuszy o złote pióro Papuszy.Jest to już druga edycja konkursu( pierwsza w 2007 roku ). Konkurs organizowany jest w setną rocznicę urodzin Bronisławy Wajs-Papuszy, znanej poetki cygańskiej, której twórczość nacechowana osobistym pierwiastkiem przeżyć i obserwacji otaczającego świata, odsłania wrażliwą i niezwykle utalentowaną postać, dostrzeżoną i docenioną w kręgu literackim i nagrodzoną wyróżnieniami.
  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Muzeum Okręgowego w Tarnowie wraz z regulaminem oraz kartą zgłoszeń.-www.muzeum.tarnow.pl
  Z pozdrowieniami.
  Patrycja Wietrzyk

 16. Wydawnictwo Astrum Said,

  Wrocław, dn. 11.08.2009

  Temat: Wydaj się w książce – zaproszenie do współpracy z Wydawnictwem Astrum

  Aleksandra Otrębska
  Asystent – Redaktor serii wydawniczej http://www.wydaj-sie.pl
  071 328 19 22
  e-mail: o.otrebska.astrum@wp.pl

  Szanowni Państwo,

  wydawnictwo Astrum z okazji przyszłorocznych obchodów 20 lecia swego powstania (1990 – 2010), przygotowało dla swoich wiernych, a także nowych Czytelników szereg ciekawych inicjatyw promujących jego markę. Najważniejszą z nich jest MOŻLIWOŚĆ WYDANIA W NASZEJ OFICYNIE WŁASNEGO, NAPISANEGO PRZEZ SIEBIE WIERSZA, OPOWIADANIA, POWIEŚCI, PŁYTY AUDIO Z WŁASNYMI TEKSTAMI CZY NAWET KOMPOZYCJAMI MUZYCZNYMI. DLA AUTORÓW POWIEŚCI, KRYMINAŁÓW, ROMANSÓW, BAJEK DLA DZIECI ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ NAGRANIA SŁUCHOWISKA (NIE MYLIĆ Z CZYTANYM AUDIO BOOKIEM), A NAWET FILMU ANIMOWANEGO.

  Wiek autorów nie ma znaczenia, ważne by poprzez swoją twórczość mieli coś do powiedzenia Czytelnikowi. Tak więc treść utworu: jego wartość i jakość leżą po stronie Autora, natomiast wydawnictwo zapewnia przygotowanie redakcyjne, edytorskie. A po wydaniu książki także promocję autora i dystrybucję w sieci sprzedaży w całej Polsce.

  Utwory umieszczane w książce, przed ich publikacją będą oceniane, kierowane do solidnego opracowana redakcyjnego i wydane z dużą starannością edytorską.

  1.Tomik wierszy będzie blokiem książki o wymiarach 195mm na 195mm (kwadrat), oprawa broszurowa, stron ok. 104. Dotacja za jedną stronę z wierszem w wyżej wymienionej książce wynosi 100 zł. netto (ok. 110 zł. brutto – podatek ok. 10% od umowy autorskiej). Dodatkowo można też umieścić biogram (cena za jedną stronę podobnie jak za jedną stronę z wierszem wynosi 100 zł. netto).

  2.Opowiadania, powieści, inne materiały prozą będą wydane w książce formatu A5, oprawa broszurowa, stron 152. Dotacja – 10 stron opowiadania to kwota 400 zł. netto (440 zł. brutto – podatek ok. 10% od umowy autorskiej). Dodatkowo można też umieścić biogram (cena za jedną stronę podobnie jak za jedną stronę wynosi 100 zł. netto)

  3.Cała książka z tekstami jednego autora – parametry jak wyżej. Dotacja wynosi 4500 zł. netto (ok. 5000 zł. brutto).

  SPEŁNIJ SWOJE MARZENIE ! WYDAJ-SIĘ !

  Szczegóły także na stronach wydawnictwa Astrum.
  http://www.wydawnictwo-astrum.pl
  http://www.wydaj-sie.pl

  Zapraszamy do odwiedzenia i zakupów w księgarni internetowej wydawnictwa Astrum http://www.wydawnictwo-astrum.pl a szczególnie do zapoznania się z tomikami poetyckimi Lecha Tkaczyka wydawanymi wraz z płytą muzyczną (poezją śpiewaną) w urodzie i koncepcji serii Wydaj się w książce.

  Prezes Wydawnictwa Astrum
  Lech Tkaczyk

 17. jerzy Said,

  Droga Pani jestem mocno zawiedziony portalem. ;Monolog” umarł śmiercią naturalną, poezji Pani nie widac,piosenek także, a wiadomości typu co, gdzie, kiedy możemy uzyskac z innych źródeł. Jaki więc cel przyświeca?Komentarzy także brak. Pozdrawiam Jerzy

 18. Agnieszka Said,

  Szanowny Panie, mam nadzieję ,że mój obszerny list na Pańską pocztą chociaż w części rozwiał Pana wątpliwości. Pozdrawiam Agnieszka Battelli

 19. jerzy Said,

  Droga Pani! Na maila nic nie otrzymałem,a wolałbym polemikę uprawiac na forum.Pozdrawiam.Jerzy.

 20. Agnieszka Said,

  Dziwi mnie,że Pan nie otrzymał listu wysłanego 24 sierpnia, w takim razie umieszczam na forum ten list.
  Ja natomiast nie chciałabym, by prowadzony przeze mnie portal stał się miejscem , które zdominują wiadomości na forum,
  a był miejscem służącym przede wszystkim autorom.
  Poniżej list:
  Przykro mi ,że jest Pan zawiedziony. Portal nie służy prezentacji mojej
  osoby, ale także twórczości moich kolegów z Grupy Literackiej CENTAURO.
  Wakacje mają to do siebie,że pewne sprawy się spowalniają. Co do
  Monologu…, jest to początek osobistego rozliczania się z życiem i
  sprawami , które miały wpływ na kształtowanie mojej
  osobowości.Tematów jest tak wiele i wątków, że muszę przyznać,że
  trudno mi się zdecydować na priorytety. Nie chcę wprowadzać
  bałaganu.Cieszę się jednak,że mimo, iż jest Pan zawiedziony wzbudza to
  jakieś emocje:)A a to chodzi. Co do poezji , to z przyczyn czysto
  technicznych i marketingowych nie umieszczałam swoich wierszy, właśnie
  oddałam tomik do druku, w październiku będzie miał promocję w Łodzi,
  a 21 listopada w Berlinie w „Domu Polskim”. Stronę prowadzę sama, a od
  moich kolegów poetów muszę wymuszać teksty w formie elektronicznej,
  niestety większość nawet nie wie jak włącza się komputer(: O
  piosenkę poproszę moją zaprzyjaźnioną duszę, czyli syna by
  zamieścił na portalu, bo przekracza to moje chwilowe umiejętności
  informatyczne. Dziękuję za wypowiedzi i te dobre i te krytyczne, bo
  mając takich czytelników naprawdę chce się jeszcze coś robić.
  Pozdrawiam serdecznie:) Agnieszka Battelli.

 21. jerzy Said,

  Droga Pani. Dziękuję za odpowiedź. Czuję się usatysfakcjonowany.Będę z ciekawością śledził portal.Jerzy.

 22. jerzy Said,

  Halo. Czy jeszcze ktoś coś pisze tutaj poza mną?

 23. Agnieszka Said,

  Z tego co ja widzę po licznikach tak mniej więcej ok 40 osób dziennie czyta, przede wszystkim wiersze .Myślę że problem blogowania polega na tym,że ludzie do których skierowana jest strona, czyli czytelnicy mający parę lat za sobą, nie lubią blogować. Natomiast autorzy, a także ich czytelnicy w Łodzi spotykają się na spotkaniach, ostatnio średnio 3-4 w tygodniu i bezpośrednio dyskutują.Bywam na tych spotkaniach i jak widzę tak to działa.Pozdrawiam serdecznie stałego czytelnika Agnieszka Battelli:)

 24. Lalka Said,

  Agnieszko, czy istnieje możliwość dopisania w WYDARZENIA „Agnieszka Battelli – Małe miasteczka – tomik”, jako Tags hasła odnoszącego się do moich ilustracji – np.Lalka Dudek ?

 25. Agnieszka Said,

  Witaj to będzie w tym późniejszym terminie, bo jak widzisz nie ma tam w obecnej chwili jeszcze nic, ani kto prowadzi, kto występuje ani też wydawcy.To jest na razie tylko taka zajawka bo termin jeszcze odległy to i tak zgubiło by się na stronie. W przyszłym tygodniu po spotkaniu w Barze Mlecznym , będę wprowadzać pełne zapowiedzi. Pozdrawiam Agnieszka:)

 26. Lalka Said,

  U Ciebie to jest fantastyczne, że „mówisz i masz”, a więc od razu reagujesz na sygnał. Dzięki za natychmiastową informację.
  P.S. … i za to, również Cię uwielbiam.

 27. jerzy Said,

  Zaintrygowany zerknąłem na dział felietony i inne . Z przykrością stwierdziłem masę błędów interpunkcyjnych i nieco gramatycznych.Jestem zdania,iż piszący powinni by szczególnie uczuleni na tę sferę.Pozdrawiam

 28. Agnieszka Said,

  I jak widzę ten dział z pewnością wywoła reakcję czytelników. Dziękuję za tę wypowiedź:) Myślę ,że autor tego tekstu weźmie sobie to do serca i dzięki temu poprawi błędy.Pozdrawiam serdecznie.Agnieszka Battelli.

 29. Lalka Said,

  Szanowny Panie Jerzy.
  Miło mi, że znalazła się choć jedna Osoba, która z uwagą przeczytała tekst „Sztuka art deco”.
  Sądziłam, że od razu po jego zamieszczeniu znajdą się Czytelnicy, którzy wychwycą błędy – toż to przecież strona literacka.
  Dziękuję za uwagi.
  Łączę pozdrowienia – Teresa.

 30. Lalka Said,

  Tym razem komputer sam postawił kropkę w wyrazie „art”, więc proszę Cię Agnieszko o usunięcie tego błędu.

 31. jerzy Said,

  Oj ,brakuje mi polemiki. A byłoby o czym. Pozdrawiam

 32. Agnieszka Said,

  Szanowny Panie Jerzy miło widzieć Pana komentarz.Proszę napisać co tam w duszy gra, to może mnie uda się tę lukę braku polemiki wypełnić. Pozdrawiam Agnieszka Battelli

 33. Lalka Said,

  Twoją Mamę po raz pierwszy zobaczyłam będąc na letnisku, gdzie w tej samej willi położonej w sosnowym lesie nad rzeką spędzaliśmy wakacje w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. (Ciebie nie było jeszcze na świecie !). I taka pozostała w mojej pamięci na zawsze: szczupła, wysoka i ruchliwa. Po latach zauważyłam, że była niezwykle piękna i zgrabna o nadzwyczajnej i niebanalnej osobowości.
  Agnieszko, wiele cech odziedziczyłaś po Mamie; to jest wspaniałe !!!

 34. jerzy Said,

  Pozdrawiam. Mam pytanie, gdzie można nabyc tomik Małe miasteczka?

 35. Agnieszka Said,

  Witam Panie Jerzy, tomik jest do nabycia na spotkaniach autorskich, mogę także przesłać na adres domowy, jak do tej pory nie opracowaliśmy z wydawcą http://www.poetika.pl sposobu sprzedaży wysyłkowej, a będziemy musieli to zrobić , bo strona jest non profit, a planujemy wydawanie ok. 12 tomików rocznie różnych autorów i skierowanych do różnych czytelników. Zarówno dorosłych jak i dzieci.Dla Pana jako stałego czytelnika strony z przyjemnością tomik prześlę gratis.Pozdrawiam Agnieszka Battelli:)

 36. Bożena Said,

  Wspomnienie z Wieczoru Poetyckiego Agnieszki Battelli w Berlinie

  Przy lampce czerwonego wina, w blasku świec zadumałam sie nad Małymi Miasteczkami.

  A.Battelli śpiewem wytworzyła intymną atmosferę w każdym z utworów śpiewanych i czytanych znajdowałam słowa, które składały się na interesujący obraz poetycki…
  Agnieszka wspominająca mamę, Agnieszka w erotyku, krótkie wiersze z dotykiem, Agnieszka
  oczekująca listu od Boga…AGNIESZKA PATRIOTKA…itd

  Wspierana słowem Danielki Zajączkowskiej sprawiła, że poczułam się jak na Siedleckiej 1
  wsród moich przyjaciół….szkoda, że tak krótko.

  Dziękuję bardzo, że pamiętacie…dziękuję z całego serca…
  pozdrawiam wszystkich…

  Bożena Pawełczyk

 37. Agnieszka Said,

  Świetnie,że się odezwałaś, czekam na teksty i z przyjemnością przekazuję pozdrowienia od Hani Prosnak. Bardzo się ucieszyła z przekazanych pozdrowień.

 38. jerzy Said,

  Pozdrawiam. Krótkie pytanie.Czy ktoś z grupy Centauro startował w konkursie poetyckim im. Jacka Bierezina, a jezeli nie to dlaczego?

 39. Agnieszka Said,

  Muszę powiedzieć, że nie wiem , ale chyba nikt nie startował. Przyczyn nie znam. Pozdrawiam :)

 40. Asia Said,

  Witam Pani Agnieszko !
  Jako wielki sympatyk i niepisany czlonek ” Centauro ” a takze przyjaciolka Danieli Zajaczkowskiej , za jej rada pragnelabym przesylac od czasu do czasu wiersze , ktore powstaja wprawdzie nie zaczesto ale jednak – na adres waszej strony. Jezeli to mozliwe bardzo prosze o kontakt prywatnie badz na Forum.
  Goraco pozdrawiam i przesylam wyrazy uznania i szacunku.
  Joanna Rzezinowska

 41. Agnieszka Said,

  Witam Pani Joanno,cieszę się na ten kontakt i czekam na teksty. Adres podam na Pani pocztę.Proszę o przysyłanie w WORDZIE najchętniej 12 i jeśli możliwe to bez jakiś wymysłów graficznych .,np.litery każda w innym kolorze.To mi trochę ułatwia pracę.Pozdrawiam ,adres zaraz wysyłam Agnieszka Battelli:)

 42. Grzegorz Said,

  Agnieszko! Po wielu,wielu latach,dzięki Liście Wildsteina,dowiedziałem się kto mnie wtedy „podkablował”
  w Szwecji…Kolega z tego samego roku w Szkole Teatralnej.Pozdrawiam Siostrzyczko już Babciu :-)

 43. jerzy Said,

  Co się stało z Monologiem?Nie mozna przeczytac. Pozdrawiam.

 44. Agnieszka Said,

  Dziękuję za uwagę techniczną u mnie otwiera się normalnie, ale spróbuje skopiować i umieścić jeszcze raz.Może to być także jakiś problem z przeglądarką której Pan używa. Pozdrawiam i próbuję coś z tym zrobić, mam prośbę by mi Pan napisał czy otwiera się czy nie, bo u siebie nie widzę błędu. Agnieszka Battelli:)

 45. jerzy Said,

  Teraz się otwiera. Jerzy

 46. Agnieszka Said,

  Dziękuję takie sygnały są dla mnie bardzo ważne, Monolog wysyłałam z innego komputera, pewnie inaczej programuje.Pozdrawiam Agnieszka Battelli:)

 47. ewa Said,

  pozdrawiam tomik przeczytany ok

 48. Jan Szałowski Said,

  Siedlecka wróci wraz z Przybyszewskiego, jak ruszą pojazdy szynowe na Kilińskiego a mróz ucieknie w zaświaty, zaś Polinezja i NY pod wodą się znajdą;) Idę spać po męczącej sobocie!!!

 49. jerzy Said,

  Szanowna Pani! Przykro mi, ale po ostatnich tekstach stwierdzam,iż stratą czasu jest ich czytanie.Polecam ostry kurs polonistyczny. Z poważaniem.

 50. Agnieszka Said,

  Przykro mi, że stracił pan cenny czas, który Pan poświęcił na czytanie strony. Z pewnością w internecie znajdzie Pan coś dla siebie. Pozdrawiam Agnieszka Battelli:)

 51. Jan Szałowski Said,

  W sobotę 20 marca o godz. 18:00 w RONDZIE jest wieczór poezji Magdy Marczyńskiej.
  Polecam, bo warto Magdę polecać:)

 52. Janek Said,

  Witam w te smutne dni, Pani Agnieszko. Sprawiły, że zapragnąłem się „ujawnić” ze swoją pisaniną do szuflady. Adres dostałem od mojego wieloletniego przyjaciela, Janusza Janysta, który mnie zmobilizował do zajrzenia na tę stronę. Wiersz który przesyłam powstał „na goraco” w pamiętną sobotę… Oto on. Może coś w kimś poruszy…? Pozdrawiam serdecznie. Jan Dominikowski

  Mgła

  Przez siedemdziesiąt lat samotnie
  Leżeli w ziemi zapomnianej.
  Wystygli, wsiąkli, wrośli w drzewa
  I tak przez lata w ciszy trwali.
  Tu przyjeżdżali, odjeżdżali
  Córki, synowie, wnuki, wnuczki,
  Sączyli w ziemię słowa modlitw
  I odchodzili, zostawiali…
  Zasnuła mgła katyński las,
  Tajemna, ciężka, lepka mgła,
  Gotowy już ofiarny stos,
  Dopełnia się męczeński czas.
  I świtem skrzydlo Orzeł Biały
  Zanurzył w ziemię pełną krwi;
  Rozerwał pierś i martwy padł
  Na stary grób, dziurawe czaszki
  I złoty róg, i sznur, i pas…
  Do krwi wylanej w czarne dni
  Bóg chciał dołączyć i ich krew,
  By trwała pamięć ofiar zbrodni,
  Aby zamknęli wąskie usta
  Ci, co wciąż syczą, że już dość
  Sztandarów, pieśni, hymnów, modlitw;
  Strząsnęli z oczu twarde łuski
  Żmijowych źrenic, bielm szatańskich,
  Nie podnosili rąk kupieckich
  Na Drzewo Święte Męki Pańskiej.
  Boże, Ty przyjmij ich w ramiona,
  Przyjmijcie, bracia zamęczeni.
  My zostaniemy z wami, z nimi
  Sercem w katyńskiej, polskiej ziemi.

 53. Agnieszka Said,

  Dziękuję bardzo , za piękny tekst, znajdzie się za chwilę na stronie. Słowo bowiem pozwala wyrazić ból,rozpacz, a niestety w tym momencie staje się zapisem powstającej przy nas historii naszego Narodu. Pozdrawiam Agnieszka Battelli.

 54. Rafi Said,

  CHCĘ BY NADAL LECIAŁ JESZCZE…albo „ABSTRAKCJA” SMOLEŃSKA

  Nadal leci
  Choć skrzydła oba złamane
  Kulejąc wzlata i opada
  Prąd powietrza
  Pomocną podaje Mu rękę
  Wspiera się niczym laską
  Nie upada
  Wiosna nadzieje mu niesie
  Bedzie lepiej!
  Pióra się sypią z nieba śniegiem
  Ale to kwiecień plecień
  (co losu też nici zrywa i przeplata)
  Łzy się osuszą w lecie
  Słońce wyjdzie zza chmur
  Jeszcze nie raz będą (dziejów) deszcze…

 55. Agnieszka Said,

  Dziękuję za tekst, oczywiście z przyjemnością umieściłabym tekst podpisany imieniem i nazwiskiem autora, ale ponieważ jako autor tego Pan nie zrobił podpisałam nickiem z którego przyszedł tekst. Niemniej jeśli uzna Pan chęć ujawnienia nazwiska proszę dać znać. Pozdrawiam Agnieszka Battelli.

 56. Danuta Bartosz Said,

  Pani Agnieszko,
  Pycha, zazdrość, zawiść, egoizm – to obce słowa dla Pani. Nie znając mnie, zamieściła Pani moje wiersze
  na własnym Portalu. Jest to zjawisko niecodzienne. W dobie wzajemnych ataków i przepychanek nagle odkryłam kogoś, jakby nie z tego świata: altruistkę, która bezinteresownie lansuje innych.
  Tylko ktoś o nieprzeciętnej wrażliwości, życzliwości i pięknym wnętrzu potrafi podzielić się kromką literackiego chleba. Pani Agnieszko, na mojej „leciwej” drodze (70 plus) nie spotkałam dłoni tak otwartej, ciepłej, serdecznej, pomocnej, jak Pani.
  Niech Panią Bóg wynagrodzi za tę życzliwość i piękno, które Pani garściami rozdaje.
  Pozdrawiam, Danuta Bartosz

 57. Agnieszka Said,

  Bardzo jestem miło zaskoczona Pani słowami, dziękuję bardzo:) Pozwolę sobie skontaktować się z Panią na Pani maila. Agnieszka Battelli.

 58. RILU Said,

  Dobry Wieczór Agnisio
  Fajna strona i ciekawa .Ja coś niecoś tworzę .Piszę o SLA na forum http://www.mnd.pl
  Twoja ocena byłaby interesująca. Mam też swoją Homepage http://www.als-rilu.de
  Serdecznie pozdrawiam
  RILU

 59. Agnieszka Said,

  Miło,że piszesz , niestety nie zajmuję się krytyką tekstów, ale mogę je przedstawić na spotkaniu w Grupie Literackiej CENTAURO i przesłać Ci co sadzą o Twoich tekstach członkowie Grupy. Jest wśród nas kilka osób zajmujących się krytyką literacką tak więc nie byłyby to wypowiedzi bez podstawy. Ja sama nie czuję się na tyle kompetentna, by podejmować się krytyki. Mówiąc bowiem byle co i nie mając do tego podstaw merytorycznych, można naprawdę nieźle komuś w życiu namieszać.Skontaktuję się z Tobą na maila i jeśli zechcesz przyślij teksty. Pozdrawiam Agnieszka Battelli:)

 60. Lalka Said,

  Agnieszko – Twój recital uszlachetnił mój wernisaż wystawy „w kolorze”. D Z I Ę K U J Ę !!!

 61. Rafał Maj Said,

  SŁOWA

  Bolą Mnie słowa
  Ściska Mnie w gardle
  Na piersi kamień dusi
  Bolą Mnie słowa
  Bardziej niż zęby i głowa
  Zamilczeć chciał bym
  Lub słów z siebie dobywając morze
  Na śmierć się zakatować
  Gdy widzę
  Jak lekko przychodzi ludziom
  Słowem żonglować
  Gdy Ja musiałem stać się siłaczem
  By jedno słowo wypowiedzieć
  KOCHAM!

 62. Rafał Maj Said,

  taki ponocny ;-)

  BAJA

  Pięknie wypełniasz Mi myśli
  Jak pierzem miękkim
  Wyściełany jest jasiek
  Na którym swa głowę
  Do snu kładę
  Choć wolałbym czuć
  Jedrność Twych ud
  W dłoni trzymać
  Twój pośladek
  I jak po jabłka
  Twych piersi nagich sięgać
  Twej twarzy jasnej
  Jak Księżyca pełnia
  Tajemnicę zgłębiać
  I gdy Mi nieba przychylasz
  Oczy jak spadające gwiazdy
  Pocałunkiem gorącym
  Dech Mi zabierasz
  Czuje się jak pył marny
  Nic w zamian nie mogę Ci dać
  Tęsknię za Tobą
  Nawet w snach..

 63. Wiesław Said,

  Pani Agnieszko, przeczytałem, odsłuchałem. Jestem zauroczony. Pozdrawiam Wiesław W.

 64. Agnieszka Said,

  :) :)

 65. Rafał Maj Said,

  NA DOBRE I NA ZŁE (dla Basi)

  Nie chcę
  By zatrzymał się czas
  Chcę widzieć Cię o zachodzie Słońca
  I gdy opromienia Cię jego blask
  Łzę otrzeć
  Gdy smutek oczy podrażni
  I gdy w głos będziesz się śmiać

  Kocham Twe ciało
  Cudne dziewczęce
  I kochał je będę nadal
  Kiedy trochę zwiędnie
  Po co zatrzymywać czas?
  Niech biegnie
  W Raju będzie Nam pięknie…

 66. Rafał Maj Said,

  GDY CIEBIE NIE MA..

  Gdy Ciebie nie ma
  To głowa Ma w ramiona więdnie
  Spuszczona
  Jak tulipanom
  Szyje robią się łabędzie
  Wygięte
  Gdy wody brak
  A wcześniej kwitły tak pięknie
  Dywan tworząc
  Jak na festiwalu w Cannes (fon. Kan)
  I skrzydła na wietrze rozpięte
  Jak obłoki śnieżnobiałe
  Obejmowały powietrze
  Rześkie
  A teraz latać się nie chce
  I czuje się jak anioł
  Któremu skrzydła zostały odjęte
  Jakby z Nieba spadł
  W czarnym asfalcie
  To białe miejsce
  Me ciało martwe
  Tworzy pas..
  Gdy Ciebie nie ma..

 67. Jan Szałowski Said,

  Przeczekać deszcze doczekać czerwca
  czasu nie tracić na zbyteczne rzeczy

  Pomyśleć o tym co za dni ileś-tam-dziesiąt
  zdarzyć się może po zachodzie słońca

  Zaniedbać Siedlecką lecz żyć Centauro
  i pędzić żywot wart ileś-tam-talarów …

 68. Rafał Maj Said,

  OSWOIĆ…

  Oswoiłaś Mnie
  Gdy spod powieki
  Oczy Twe łagodne wyjrzały
  Wtedy się uśmiechnąłem
  A Twoje policzki rumieńcem pałały
  Lekkie Twych rzęs mrugnięcie
  Fale ciepła w Mym sercu wywołały
  Dłonie Mi drżały
  I wtedy złapałem Twą rękę
  Lecz drgania nie ustały
  I tak wdzięcznie
  Z sercami Naszymi się zestrajały

  Może gdybyś miała wtedy oczy zamknięte
  Ja ślepy
  głuchy
  nieczuły był
  Na to wielkie serce
  Które kryje Twe wnętrze

  Oswoiłaś Mnie
  I teraz odpowiedzialna
  Za Mnie jesteś ;)

 69. Rafał Maj Said,

  PRETENSJONALNY…

  Słowa..
  A zatrzasnęły wrota
  Choć serce wali
  Pięściami
  W bramę
  Dłonie już rdzawe
  Łapią za kratę
  Widać z oddali
  Lico blade
  Upiornie w oczy razi
  Przy nodze leży flak mały
  Już nie drży
  Choćby tak dla zasady
  Bo wiatr się zimny zerwał
  Jakiś przechodzień zatroskany
  Kijem go trąca
  ‚Może znów jakiś pijany’
  Niech leży
  W sumie jest ciepło
  Mrówek się pierścień zaciska
  Wreszcie coś konkretnego
  Zatachają do mrowiska
  Pożytek chociaż taki
  To moje piekło…
  Serce mi pękło…

 70. Rafał Maj Said,

  zaskoczony jezdem ;-) że pojawiają się tu moje sms…więc dodam jeszcze ten jeden który powstał obok tego własnie opublikowanego Na zdrowie panie i Panowie ;-)

  ŻART TAKI.. (pretensjonalny cd)

  Brzuch mnie już boli
  Z ust toczę pianę
  Oczy wychodzą mi z orbit
  Na oścież rozwarłem swą krtań
  Lecz głos mi nie ochrypł
  Bo dźwięku
  Żadnego nie mogłem dobyć
  ‚Im bardziej boli
  Tym głośniej trzeba się śmiać’
  Ale jak długo
  Do życia można podchodzić żartem
  Chciałem być wolny
  Swoją Anarchie stworzyć
  Lecz ciężko odrzucić mi spadek
  Za grosz sumienia już nie mam
  Do dna opróżniłem i tak pustą sakwę
  Wiec potraktuj mnie jak przydrożny znak
  Podnieś nogę i olej!
  Kocham Cię
  Więc mówię
  Odejdź!

 71. Rafał Maj Said,

  Ps Panie miało być tez z dużej litery Przepraszam ;-)

 72. Rafał Maj Said,

  VI przykazanie

  Z Naszą miłością
  Musieliśmy chować się do szafy
  I strzegliśmy jej zazdrośnie
  A gdy podrośliśmy w tej milości trochę
  Naszym zchronieniem były krzaki
  A potem
  Jeździliśmy samochodem
  I na tylnej kanapie
  Opowiadaliśmy bajki
  Gorącymi ustami
  Szeptanym słowem
  Zaborczymi rękami
  I nagle światło w oknie
  Policjant do drzwi puka
  I już chciał palcem grozić
  Lecz gdy do notesu Nasze nazwiska zbierał
  Rysował przy nich serduszka
  Pewien jestem
  Że gdyby wypisywał mandaty
  Ozdobił by je w kwiaty

 73. izabella Said,

  piękne jest to co piszesz…. to Twoje własne pisanie? ja też mam trochę swych własnych wierszy i chciałabym je może wydać lecz nie wiem jak się do tego zabrać..pozdrawiam Cię Rafał. Iza

 74. Agnieszka Said,

  Skontaktuję się na maila. Ostatnio walczę z zalewem spamu, na szczęście strona nie jest otwarta , każdy komentarz muszę akceptować ręcznie, tak więc jakoś udaje mi się zapobiegać spamom. Odpisze na adres mailowy, który mi się wyświetlił przy komentarzu. Pozdrawiam Agnieszka Battelli.

 75. Ela Said,

  Trafiłam dziś przypadkiem na tę stronę. Widzę, że wiele osób publikuje tu swoje wiersze. Ja też chciałabym opublikować jeden z moich wierszy:

  Gdy los oszczędzić Cię nie ma zamiaru,
  gdy nieszczęściem sypie i nie ma umiaru,
  podnieś swą głowę i w górę spójrz-
  nie daj się pomimo grzmotów i burz!

  Nie dajmy się i przetrwajmy to-
  choćby na ziemi żyło tylko zło
  nie bądźmy nigdy załamani-
  pokażmy, że jesteśmy niepokonani!

  Gdy wszystko na przekór Tobie się dzieje,
  gdy już zaczynasz tracić nadzieję,
  bądź twardy- choć rada trudna to.
  Nie daj się! Niech Cię nie pokona zło!

  I choćbyś już szanse miał znikome
  i wszystko miał porzucić- co cenne i znajome-
  niech świat zobaczy, że jesteśmy kochani.
  Staniemy wbrew niemu- NIEPOKONANI!

 76. Agnieszka Said,

  Z przyjemnością umieszczę Pani tekst w dziale wiersze, tylko jeśli to możliwe proszę o podpisanie tekstu imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam i życzę wielu wierszy Agnieszka Battelli:)

 77. jolanta Said,

  Miła Pani Agnieszko, to co osiągnęłam do tej pory może Pani zobaczyć na mojej stronie, jednak chciałabym spytać o możliwość włączenia się do Pani grupy poetyckiej. Będę bardzo wdzięczna za kontakt.
  Ps. Podziwiam Pani osiągnięcia i wytrwałość. Pozdrawiam. Jola M.

 78. jolanta Said,

  Miła Pani Agnieszko – moje wiersze i prozę może Pani zobaczyć na mojej stronie http://jomi.strefa.pl . Podziwiam Panią za dokonania i wytrwałość i bardzo proszę o informację, czy jest możliwość dołączenia do grupy Poetika. Serdecznie pozdrawiam. Jola M.

 79. Agnieszka Said,

  Już zaglądam na stronę , odpiszę na maila, bo założeniem strony nie jest blogowanie tylko prezentacja tekstów. Osobiście nie lubię , gdy osoby , które nie zdają sobie sprawy z tego, że wielkim problemem dla autorów- nie mam na myśli etapu rozwoju pisarskiego, bo to się przecież zmienia wraz z doświadczeniem- jest sama publikacja tekstów przez autorów i poddanie ich ocenie. Wydaje mi się bardzo niesprawiedliwe to, że ktoś potrafi bezpodstawnie tekst najzwyczajniej w świecie zjechać i jeszcze jest anonimowy. Można kogoś , kto ma coś w sobie zniszczyć. Pozdrawiam i zaraz wyślę list . Agnieszka Battelli:)
  P.S. Ja nie prowadzę grupy literackiej jestem członkiem Grupy „CENTAURO”, a jedynie strona jest moja i publikuję na niej teksty różnych autorów nie zawsze związanych z „CENTAURO”.

 80. roch Said,

  Oj nieładnie!!

 81. Lalka Said,

  „Zdrowia promyk” – Pawła Kuleczki jest niezwykle ZMYSŁOWY i ENERGETYZUJĄCY !!!
  Pozdrawiam autora i życzę kolejnych świetnych i dających radość utworów – Lalka/Teresa.

 82. kasia Said,

  Prosisz – masz :

  Le petit prince

  Il t’en reste combien encore ?
  Une vingtaine de pages …
  … et toute la vie…
  Pour comprendre.
  Comprendre ?
  A quoi ca sert ?
  Je vais lire, peut-etre,
  Il me semble que je ne l’ai pas lu ?
  Je vais apprendre, peut-etre …
  Les mondes divers …
  Ca sert a quoi ?

  Podaj mail’a – prześlę Ci nagranie foniczne w MP3
  Myślę,że moge przełożyć cały tomik na oba moje języki, ale to może trochę potrwać …

 83. Bogusia Said,

  Agnieszko, mam nowy telefon, zniknęło mi trochę kontaktów, między innymi do Ciebie:( ,a chciałabym Tobie, Wam złożyć życzenia.
  Zdrowych i pogodnych Świąt, wspaniałych prezentów, weny – wszystkiego co powinno się spełnić w Starym Roku a nie zdążyło
  życzy grupie Centauro
  Bogusia Jęcek

 84. Agata Said,

  Witaj Agnieszko,

  Pozdrawiamy Cie serdecznie z Nowego Jorku i zyczymy wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2011 !!!
  Agatka i Halinka

 85. Agnieszka Said,

  Dziękuję szczęśliwej podróży i dla Halinki wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

 86. Jolanta Said,

  To, o czym wszyscy myślimy Pan mówi, to, o czym chcielibyśmy pisać – Pan pisze, chcielibyśmy być tacy jak Pan. Może kiedyś…

 87. Jolanta Said,

  Z przejęcia nie napisałam, że wpis dotyczy P. Tomasza Bieszczada!

 88. Agnieszka Said,

  Tomasz Bieszczad z pewnością ucieszy się , że komuś tak bardzo zapiera dech po lekturze napisanego przez Niego tekstu. Śpieszę zaraz wysłać Tomkowi wiadomość:)

 89. roch Said,

  Drodzy moi! Teksty pojawiajace się ostatnio np. na temat „rozpatrywania nowej ustawy”,czy inne ,są żenujace. Limeryki pana Janysta niesmaczne.Czyżby obniżono loty tego portalu?Pozdrawiam w nadziei na lepsze teksty. A propos , a gdzie Monolog….?

 90. Jolanta Said,

  Oj, pojechałabym do Piotrkowa obejrzeć te cudowności, ale przede wszystkim posłuchać łódzkiego Słowiczka – Agnieszki Battelli. Niestety kasa świeci pustkami. Ale kto może niech jedzie – zapewniam, warto!

 91. Jolanta Said,

  Większość wierszy Sylwii Hetman jest taka, że mozna nimi oddychać. Swoje wiersze tylko piszę, a wiersze Sylwii czytam wielokrotnie, Potrafię w nich być, a to bardzo wiele…

 92. dana Said,

  Oj,co za bzdury na tej stronie.A zapowiadało się nawet,nawet. Czyzby brak polotu?

 93. robert Said,

  Pozdrawiam serdecznie!

 94. Jolanta Said,

  Ja rzadko się z kimś zgadzam, ot, choćby dla zasady, dla przyjemności podyskutowania, ale przed panem Janystem chylę czoło za celebrytów

 95. Tomek po PNF ie Said,

  A ja zapraszam do muzeum na wystawy i recytacje oraz koncerty – rewelacja! Oto adres: http://www.mnki.pl.
  Jest teraz remont na drodze dojazdowej, jakby się ktoś połamał to śmignąć na PNF ik tu
  cwiczenia PNF albo tu: rehabilitacja PNF A tymczasem miłego czytania i słuchania!

 96. Patrycja Hajek Said,

  Szanowni Państwo.
  Muzeum Okręgowe w Tarnowie już po raz trzeci organizuje Międzynarodowy Konkurs Poezji O Tematyce Romskiej im.Papuszy, “O złote pióro Papuszy”.Będzie to już trzecia edycja konkursu, który w poprzednich latach ( 2007, 2010) cieszył się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Zorganizowany zostanie dla upamiętnienia poetki z grupy wędrownych Romów, Bronisławy Wajs-Papuszy, której twórczość nacechowana osobistym pierwiastkiem przeżyć i obserwacją otaczającego świata, odsłania wrażliwą i niezwykle utalentowaną postać, dostrzeżoną jak i docenioną w środowisku literackim jak i nagrodzoną wieloma wyróżnieniami.
  Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne będą na stronie http://www.muzeum.tarnow.pl.Zachęcamy Państwa zafascynowanych kulturą Romów, do pisania wierszy.
  Z poważaniem
  Patrycja Hajek
  Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
  ul.Krakowska 10
  33-100 Tarnów
  tel: 14 622-06-25

 97. Małgorzata Zawisza Said,

  * * *
  Katedra
  Wyniosłe wieżyce
  rozdarły niebo
  bicie serca
  przygniotło ramiona
  skrzydła mienią się blaskiem
  kolorowych szkiełek
  oto jestem
  Świątynia Niedoskonała

 98. Małgorzata Zawisza Said,

  sen o poranku

  jestem twoim pożądaniem
  alkoholem
  upojeniem
  chwyć w ramiona
  dar rozkoszy
  szał pragnienia
  nałogowo
  szeptem
  chciwie
  szepniesz znów… Margo
  znikniesz świtem naznaczony
  z ust pijanych
  pocałunkiem
  zdejmiesz słodycz
  o poranku
  wciąż spragniony

 99. jan Said,

  Witam!
  Pani Agnieszko proszę przy wpisie „ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU “POETYCKIE WALENTYNKI 2013″ podać źródło pobrania artykułu.

  Pozdrawiam
  J.M.

 100. Agnieszka Said,

  Przepraszam za to niedopatrzenie , błąd już został naprawiony . Pozdrawiam Agnieszka Battelli.

 101. Rafał Said,

  Jeszcze się może dziś tak stać
  Że powiem buźka!
  I pójdę w Świat
  Zabiorę błękit nieba
  Lub zieleń traw
  Bo znów koloru oczu Twoich nie pamiętam
  I w marynarki klapy strój
  Goździk zatknę
  maczany w czerwieni Twoich ust
  słów Moich kartka zmięta
  wiatrem targana pieści bruk
  z granitu Twego serca
  może więc pójdę szkoda słów
  Ja leżeć chciałem u Twych stóp
  Lecz lenia nie chciałaś mieć za męża ;-)

 102. Rafał Said,

  Psalm _(51) DO CIEBIE PISANY NOCĄ ZAWIŁYM SNEM

  Zanim do Ciebie pobiegnę
  marioMAGDALENO Moja
  Bo czas już nagli
  W hizopie musze się skąpać
  I wtedy w anielskiej bieli
  W progi Twoje podążać
  Z czasem się stałem jak czworonożny zwierz
  Choć psiej wierności nie uwłaczając
  Ludzkim by mogła stać się ideałem
  Ty inkwizycja Mą nie bądź
  W grzechu byliśmy razem
  Niewinni nieraz płonęliśmy stosie
  Dla towarzystwa konaliśmy szafocie
  Przez winę rodziców naszych
  Przyszło Nam lękać się o Nas samych
  Czy miłością którą od siebie mamy
  Prawdziwą jest
  Czy złudą Nas los znów karmi
  Dla namiętności chwilą nasycić się
  By potem żywym ogniem palić
  Dusze co nigdy umrzeć nie może
  W życiu tym Ty jesteś Moim bogiem
  Innych wyrzekam się
  (choć ludzkie mogą zadrżeć dłonie)
  Przez Ciebie upadłem
  Dla Ciebie podnieść się chcę
  W progi swe znów zaproś Mnie
  Niech nienawiści ślepej zatęchły oddech
  Nie odwróci ode Mnie głowy Twej
  Jutro będziemy pyłem marnym
  A Nasze prochy i tak zmieszają się…

  Jaka Maryją się dzisiaj stałaś Magdo już wiem
  Taką pozostań
  Ja zawsze kochałem Cię…

 103. Kasia Przybylska Said,

  De petits moments

  Laisse-moi mes dimanches,
  les matinées passées avec
  ma tasse de café que je porte
  jusqu’à midi,
  Laisse-les-moi.
  Mes samedis, laisse-les-moi aussi :
  mon linge lavé attend à le voir pendu et
  mon aiguille, elle aussi, elle veut effleurer
  les traces du temps passé.
  Mes lundis sont occupés, eux aussi,
  n’ y pense pas.
  Le mardi, le mercredi,
  je n’ai point le temps…
  Je te garderai, peut-etre,
  le jeudi ou le vendredi
  mais seulement
  si tu me les emportes
  pour toujours …
  Si tu les prends avec
  les halaines de mes nuits
  et l’enthousiasme de mes jours.
  Et alors…
  Emporte-moi
  tous les petits moments qui
  t’attendent.

  CHWILE z tomiku BEZ TYTUŁU
  Pozdrawiam Cię serdecznie
  Kasia

 104. Anna S. Said,

  Witam słowami z głębi serca, gdzie kołyszę je dla Was wszystkich. Tyle tu ciepłych i wzruszających do łez słów i wersów wierszy, że moja wena mi puka w serduchu i przypomina się. Czytam co drugi dzień i nie mogąc powstrzymać się od wpisu tu, z pozdrowieniami, uśmiechem serdecznym i optymistycznym słowem w wersie mojego wiersza, który dedykuję szanownej Pani Agnieszce Battelli.
  .Ciekawie Przy Kawie…
  Mocna kawa leczy dusze –
  I na nogi wstanie leń.
  Zatrzaśnie drzwi –
  Do świata poduszek,
  I uśmiechnie się dzień.

  Taneczny krok odmierza czas,
  A z cieniem całuje się cień.
  Tańczą buciki, a alt i bas –
  Opowiadają, co w dzień…

  Gdy listonosz przyjdzie z listami,
  Na stół wysypie życzenia –
  Wtedy dłonie zakwitną różami –
  W ogrodzie cieni…

  Gdy listonosz odejdzie z pełną torbą,
  Kłopotów, wysłanych na biegun.
  Buciki same zatańczą Zorbę –
  Na wieczornym brzegu…

  Mocnej kawy wspomnieniem,
  Jest malinowy dzbanek,
  W którym mieszka mocne pragnienie,
  Mocnej kawy na ranek.

  Zostawiam bukiecik serdecznych pozdrowień:)

 105. Anna S. Said,

  Przepraszam, że poczęstuję jeszcze porcją mojego twórczego chleba – póki tamten nie zdążył sczerstwieć. Moja twórczość smakuje, jak chleb serdeczności, która w mym sercu od młodości gości. Pragnę jeszcze tą drogą podzielić się moim kawałkiem serca, pod którego dyktando wciąż tworząc, piszę. Czasem odwiedzam z mężem park, a na ulubionej ławce rozmawiam z weną i tymi słowami się dzielę tym razem ze wszystkimi :)

  Park Nocą
  Aleje drzew i lamp straszyły
  Światłocieniem w ciemności
  Wraz z ciszą na przemian.
  Krzyk ciszy wiatru trwał,
  Przestał burzyć loki we włosach
  I wreszcie kołysać liście do snu.
  Wszystko zamarło wokoło,
  Zostawiając ślady życia na zaś.
  Zostały tylko ławki,
  Pełne tematów na jutro.
  W poszumie dziennego gwaru,
  W alejach ciekawych wspomnień
  Przeżytych każdego dnia.
  Jeszcze księżyc ostatnim blaskiem
  Poczęstował miasto.
  Nastała czarna marność,
  Gdzieniegdzie tylko samolot
  Zostawił po sobie ślad.
  Nastanie nowy dzień
  I znów zazgrzyta brama,
  Za którą wypełnią się ławki
  Nowymi tematami na jutro.

  Miłego wieczoru życzę wszystkim:)

 106. Agnieszka Said,

  Dziękuję za takie miłe słowa i wiersz na dobry dzień, chociaż dla mnie już wieczór.Ta strona to zasługa przede wszystkim poetów umieszczających wiersze na stronie. Pozdrawiam i zapraszam do lektury następnych tekstów, które ukażą się na stronie. Agnieszka Battelli.

 107. Anna S. Said,

  :) To ja dziękuję serdecznie za możliwość ogrzania się przy tak licznych słowach, za wiersze – no brak mi słów, tak jestem wzruszona, ale uśmiecham się przez łzy radości:) Stokrotnie dziękuję za tę możliwość:)
  A.S.

 108. Anna S. Said,

  Witam Panią ciepło w ten zimny weekend – p. Agnieszko:)
  Będąc pod wrażeniem… pragnę skontaktować się z Panią,
  Proponuję (na razie) mailowo. Potem podyktuję Pani mój nr. na tel. kom.
  Zostawiam świeży bukiecik serdecznych pozdrowień:)
  Anna

 109. Kasia Przybylska Said,

  Les idiomes / A. Battelli : SANS TITRE /

  Les idiomes,
  Les mots enfermés dans les dictionnaires,
  Chacun a sa règle, ses exceptions.
  Traduits dans les autres langues.
  Et Toi, je ne sais pas
  Te transcrire de nouveau.

 110. Kasia Przybylska Said,

  Akurat jestem w trakcie praktyk translatorskich w poznańskiej firmie m.Lingua – pozdrawiam KASIA

 111. Agnieszka Said,

  Kasiu dziękuję bardzo za taki piękny prezent, powodzenia na praktykach.Agnieszka:)

 112. Kasia Przybylska Said,

  Agnieszko, możesz spodziewać się tłumaczeń wierszy. Napisałam wiadomość do kolegów z praktyk translatorskich : Witam wszystkich fascynatów tłumaczenia poezji.
  Jeśli chcecie ćwiczyć wprawki poetyckie, macie tam pole do popisu : zróbcie tłumaczenie wybranego fragmentu poetyckiego,napiszcie wiadomość w części korespondencyjnej portalu, poczekajcie na ocenę tłumaczenia i po zaakceptowaniu przez administratora tłumaczenie ukaże się w sieci.

  Możecie zapisać publikację portalową w Waszym PORTFOLIO

  POWODZENIA !!!

  http://www.poetika.pl
  portal poetycki Agnieszki Battelli

 113. Agnieszka Said,

  Kasiu widzę, że dziś mam wyjątkowy dzień, ale Ty przebiłaś wszystko.Bardzo dziękuję i pozdrawiam.:)

 114. Rafai Said,

  Boje się obudzić rano siostro
  Co z Toba będzie Ukraino?
  Warkocze Twe łopoczą na wietrze
  Rozdarte
  Każde w przeciwna stronę
  Oczy Twe coraz większe
  Zdumione
  Na piersi trzymasz rękę
  Dłonie coraz bardziej czerwone
  Na Twojej sukience wcześniej rosły kwiaty
  Teraz na bruku leżą ścięte
  Czarnym dymem z palonych opon
  Jak kirem owinięte
  W przewrotnej grze jak kości
  Na Majdan rzucił ich los
  By zagrać o szczęście…

Add A Comment